czwartek, 28 sierpnia 2014

Dafi i miodowa lemoniada

      Woda jest niezbędnym składnikiem życia każdego organizmu. Człowiek bez jedzenia może wytrzymać nawet tydzień, bez wody jeden dzień. Dzienne zapotrzebowanie dorosłego człowieka w zależności od pory roku i trybu życia waha się od 2l do 3l. Woda stanowi środowisko, w którym przebiegają wszystkie procesy życiowe. Jednym słowem jest niezbędna.
     Ja będąc dzieckiem piłam wodę przegotowaną, później zaczęłam kupować wodę mineralną butelkowaną. Pomimo, że woda w Olsztynie jest dobrej jakości, jakoś nie miałam przekonania do picia jej prosto z kranu. Jakiś czas temu otrzymałam do przetestowania dzbanek filtrujący Dafi. Jego obsługa jest prosta - nalewamy wodę z kranu i gotowe!


      Marka Dafi została stworzona z myślą o dostarczeniu niewielkich, ale skutecznie działających urządzeń służących m. in. do uzdatniania wody pitnej, a tym samym wpływających na jakość i smak potraw oraz napojów przygotowywanych na bazie wody. Dafi w swojej ofercie ma poza dzbankami filtrującymi wodę (są ich różne rodzaje) również karafki na wodę czy wyciskarki do soków.
      Produkty Dafi zostały zaprojektowane i wyprodukowane w Polsce i posiadają atesty PZH.W ramach testowania dzbanka przygotowywałam różne napoje, korzystałam też z dołączonej do dzbanka książeczki z przepisami an pyszne zimne napoje. Bardzo zasmakowała mi lemoniada miodowa, pyszna i zdrowa;)

Lemoniada miodowa

składniki:
- 1 l filtrowanej wody;
- sok wyciśnięty z 2 cytryn;
- 4 łyżki miodu;
- 10 kostek lody z filtrowanej wody;

Przefiltrowaną wodę zamrozić na kostki lodu. Najlepiej dzień wcześniej.
Wycisnąć sok z 2 cytryn, wymieszać go dokładnie z 4 łyżkami miodu i zalać filtrowaną wodą. Dodać kostki lodu.

Smacznego!

http://www.dafi.pl

1 komentarz: